Vaillant - Tepelné čerpadlo aroSTOR

Tepelné čerpadlo aroSTOR

  • Ekonomická príprava teplej vody
  • Dlhodobá prevádzka aj v zime
  • Minimálna teplota nasávaného vzduchu až -7 °C
  • Maximálna teplota teplej vody z kompresora až 60 °C
  • Integrovaná elektrická špirála 1,5 kW
  • Energetická trieda účinnosti A 

Tepelné čerpadlo vzduch-voda pre ohrev teplej vody

Tepelné čerpadlá aroSTOR vzduch/voda majú vďaka svojmu vysokému výkonu a efektívnej, hospodárnej prevádzke, veľmi široké možnosti použitia. Je dokonalým riešením požiadavky na ekonomickú prípravu teplej vody hlavne v domácnostiach, ktoré používajú na vykurovanie kotly na tuhé palivá, ľahký vykurovací olej, propán a LPG, ako sú napríklad čerpacie stanice, kempy, chaty, chalupy, reštaurácie, penzióny, športové a výrobné haly, dielne alebo fitnes kluby.

Tepelné čerpadlo aroSTOR so vstavaným 290 l bivalentným zásobníkom zohreje vodu pomocou kompresora až na teplotu 60 °C. Poskytne tak vysoký komfort dodávky teplej vody aj pre najnáročnejších užívateľov.

Perfektná alternatíva

Tepelné čerpadlá aroSTOR so svojím vysokým výkonom a v kombinácii s nízkymi investičnými nákladmi sú zaujímavou alternatívou k solárnym panelom, elektrickým a plynovým zásobníkovým ohrievačom a elektrickým prietokovým ohrievačom teplej vody. Tepelné čerpadlá aroSTOR sú dokonalým doplnkom vykurovacích systémov, v ktorých inštalované kotly nepripravujú teplú vodu.

Vysoký výkon, šetrenie životného prostredia

Vysoké výkonové číslo COP – 3,3 dokazuje, že čerpadlo pracuje veľmi efektívne. V období od jari do jesene, budú náklady na teplú vodu až trikrát nižšie ako u elektrického zásobníkového ohrievača. Ohrev vody pomocou tepelného čerpadla aroSTOR je možný aj vtedy, keď vonkajšia teplota klesne na -7 °C. Prostredníctvom integrovaného výmenníka môže pohodlne a efektívne spolupracovať s akýmkoľvek zdrojom tepla (plynový kotol, krb s teplovodným výmenníkom, kotol na tuhé palivá a olejový alebo LPG kotol). Tepelné čerpadlo aroSTOR pozoruhodne šetrí životné prostredie tým, že neuvoľňuje do vzduchu žiadne splodiny spaľovania. Využíva energiu z obnoviteľného zdroja tepla, čo je nielen vysoko efektívne, ale aj spoľahlivé riešenie na dosah ruky.

Jednoduchá inštalácia a ľahké ovládanie

Pripojenie tepelného čerpadla aroSTOR nie je zložité – stačí nastaviť zariadenie podľa požiadaviek užívateľa, prípadne zapojiť do systému s kotlom, správne zrovnať a pripojiť do siete. Tepelné čerpadlo aroSTOR má ľahko čitateľný panel s intuitívnym ovládaním. Všetky informácie o prevádzke sa zobrazujú na displeji. Pomocou troch tlačidiel funkcií a otočného gombíka možno ľahko nastaviť parametre prevádzky a vybrať niektoré z predvolených funkcií (prázdninový program, odmrazovanie, ECO režim atď.).

Technické údaje aroSTOR VWL BM 290/3
 
Objem zásobníka  290 l
Maximálna výstupná teplota 60 °C
Maximálna výstupná teplota TV s prídavným el. ohrevom 65 °C
Rozsah vstupnej teploty vzduchu -7 / 35 °C
Výkon získaný tepelným čerpadlom (pri teplote TV 45 °C) 1650 W
Výkonové číslo COP (pri A15 podľa EN 16147) 3,3
Vonkajší priemer 700 mm
Výška 1658 mm
Hmotnosť 120 kg
Hmotnosť zariadenia naplneného vodou 410 kg
Trieda hlučnosti 33 dB (A)
Energetická trieda účinnosti pre ohrev vody A