Prečo tepelné čerpadlá Vaillant?

Tepelné čerpadla Vaillant patria k najúčinnejším vo svojej triede. Pracujú s najmodernejšími technológiami.

  • využitie nevyčerpateľných prírodných zdrojov
  • bez produkcie emisií
  • počas leta sa môžu používať na chladenie
  • jednoduchá vysokokvalitná technológia s dlhou životnosťou a s malými nárokmi na údržbu
Vaillant - Vonkajšia jednotka aroCOLLECT pre tepelné čerpadlá flexoTHERM/ flexoCOMPACT exclusive

Alternatívne zdroje energie sú čoraz atraktívnejšie. Jedným z dôvodov je neustály rast cien konvenčných palív. Príroda nám ponúka veľa možností na výrobu tepla, ktoré šetrí životné prostredie aj naše peňaženky. Tepelné čerpadlá využívajú energiu, ktorú nám dáva príroda zadarmo.

Obzvlášť zem je obrovským zdrojom energie. Pár metrov pod povrchom zeme sa akumuluje teplo zo slnka. Zemské jadro, kde je teplota 6 500°C vyžaruje teplo do svojich vonkajších vrstiev. V závislosti od použitej technológie, tepelné čerpadlá využívajú toto geotermálne teplo alebo teplo z podzemnej vody. Na vykurovanie a prípravu teplej vody sa taktiež dá použiť energia z okolitého vzduchu. Tepelné čerpadlá dokážu využiť všetky tieto zdroje a tak podstatne znížiť náklady na vykurovanie.

Bez ohľadu na to, akú technológiu si vyberiete, tepelné čerpadlá sú účinné dokonca aj pri nízkej teplote okolitého vzduchu. Až 75 % z celkovej potreby tepla sa dá získať z prírody a zadarmo. Iba 25 % treba pridať vo forme elektriny. Tepelné čerpadlá dokážu využívať tri rôzne zdroje tepla v závislosti od technológie.

Najlepší zdroj energie pre vaše účely

Ktorý zdroj energie a ktorý typ čerpadla sa použije, závisí od mnohých faktorov. Treba zvážiť obstarávacie i prevádzkové náklady. Ale aj jednotlivé typy tepelných čerpadiel sa od seba líšia, pokiaľ ide o nutnosť povolenia ich prevádzky alebo požiadavky rôznych typov budov.

Pri hľadaní správneho tepelného čerpadla neexistuje žiadne štandardné riešenie. Nie je však zložité nájsť systém, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Odborníci na vykurovanie Vaillant vám radi pomôžu pri plánovaní optimálneho systému vykurovania.

Odborný návrh na mieru, nezáväzne a zadarmo